Liceum Ogólnokształcące w Nowym Mieście nad Pilicą

Adres e-mail biblioteki:

bibliotekanowe@poczta.onet.pl

Biblioteka MOL NET +

Drodzy Czytelnicy od dnia 2 stycznia 2017 r. Wasza Biblioteka staje się również biblioteką wirtualną MOL NET +.

Dzięki temu możecie sami przeglądać zasoby biblioteczne, korzystając z katalogu OPAC. Możecie również dokonać rezerwacji książek drogą internetową.
Logując się do systemu, możecie śledzić informacje o tym, jaką książkę ostatnio wypożyczyliście, co „zalega” na Waszym koncie i „domaga” się już zwrotu, albo przedłużyć okres wypożyczenia.
Katalog biblioteki MOL NET + znajdziecie pod linkiem:

Katalog możecie przeglądać bez logowania, żeby jednak móc zarezerwować książkę wybraną w katalogu konieczne jest zalogowanie.

Aby się zalogować należy:

• przejść do strefy logowania (na stronie katalogu klikacie myszką w ikonę z kluczami – w prawym górnym rogu strony),
  • wpisać poprawnie swój login (tj. adres e-mailowy taki, jaki podaliście w danych kontaktowych bibliotekarzowi, jeśli logujecie się po raz pierwszy za pomocą tego e-maila, to kliknijcie okno „Załóż konto” i postępujcie zgodnie z prezentowanymi wskazówkami),
  • wpisać poprawnie hasło i zalogować się na swoje indywidualne konto,
  • jeżeli wystąpił błąd podczas logowania i nie jest możliwe zalogowanie do katalogu, mimo poprawnego wpisywania loginu i hasła, należy skontaktować się osobiście z biblioteką szkolną,
  • po zalogowaniu wyszukujecie interesującą Was książkę, sprawdzacie jej dostępność i dokonujecie rezerwacji, klikając w kafelek „Rezerwuj” (obecnie nie ma możliwości rezerwacji wypożyczonych woluminów),
  • książka, którą wybraliście zostanie dla Was zarezerwowana w chwili, gdy na swój adres e-mailowy otrzymacie wiadomość potwierdzającą dokonanie rezerwacji, status rezerwacji oraz termin jej wygaśnięcia będzie widoczny również na Waszych kontach.

Zapraszamy serdecznie do korzystania!

AKTUALNOŚCI BIBLIOTEKI-ROK SZKOLNY 2017/2018:

Słodkie dni w bibliotece

Tydzień Zakazanych Książek

Od niedzieli 24 września biblioteki i instytucje kultury na całym świecie , także w Polsce obchodziły Tydzień Zakazanych Książek. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem  „Nasze prawo do czytania” Także nasza szkolna biblioteka przyłączyła się do akcji.
Koalicja Tygodnia Zakazanych Książek postanowiła więc w tym roku obchodzić święto pod hasłem „Nasze prawo do czytania”, które przypomina, że wszyscy obywatele mają prawo do dokonywania własnych wyborów intelektualnych, wolności opinii i pozyskiwania informacji. „Nasze wolne społeczeństwo zależy od prawa do dostępu, oceny i wyrażania szerokiego wachlarza idei. Zakazywanie książek grozi temu prawu i zwiększa podziały w społecznościach, w których ma miejsce. W tym Tygodniu Zakazanych Książek zapraszamy ludzi o wszelkich przekonaniach, aby zjednoczyli się i świętowali nasze prawo do czytania” – powiedział Charles Brownstein, przewodniczący Koalicji Tygodnia Zakazanych Książek.
Na wystawce prezentowanej w bibliotece uczniowie mogli się przekonać jak  nieraz absurdalne bywają powody zakazywania książek w różnych częściach świata.  Można było „uwolnić” zakazaną książkę, co niektórzy uczynili.

Licznik online

Fotka Liceum 1